Německé cestovky

Hodně lidí se naučilo létat s německými cestovkami, protože jsou lepší a levnější.

  • Lepší jsou kvůli standardu, který Němci vyžadují. Takové ty běžné ubytovací podvůdky, které dělají české cestovky (obvykle vlastněné arabskými majiteli), by žádné německé cestovce neprošly.
  • Levnější jsou jednak kvůli množstevním slevám, které jsou schopny dojednat (Němců je víc),
  • mají lépe zorganizovaný prodej (prodávají pouze přes agentury)
  • a také mají na německých letištích levnější přistávací poplatky než u nás v Ruzyni (Ruzyně by potřebovala konkurenci ve Vodochodech jak prase drbání).

Takže si Češi prostě sbalí, odjedou do Drážďan, Mnichova, Vídně nebo Frankfurtu a vesele odletí na lepší a levnější dovolenou. Jediná nevýhoda je ta, že jim k tomu nikdo nepovídá nic česky. No... možná je to výhoda.

Donedávna byla tedy jediná nepříjemnost celkem drahá doprava do Německa nebo Rakouska. Na jaře 2010 ale přišla agentura Student Agency s novou nabídkou na dovolena.cz, kdy cestovatele vozí na německá letiště zdarma. Může si to dovolit bez jakékoli přirážky, protože na ta letiště stejně pravidelně jezdí svými žlutými autobusy, ve kterých má volnou kapacitu.

Mně známé německé cestovky:

5 vor Flug - 5VF, A.S. Reiseveranstaltungs GmbH, ABC Holiday Plus, Air Berlin GmbH & Co, Alltours Flugreisen, ATT Touristik, Berge & Meer Touristik, BG tours Reisen GmbH, Big Xtra Touristik, Bucher Reisen, Express Travel International - ETI, Frosch Touristik - FTI, Gebeco, GTI Travel, Internet Tele Touristik GmbH, ITS Reisen, Jahn Reisen, L'TUR, Neckermann Reisen, OFT-Reisen, Phoenix Reisen, Reederei, Schauinsland Reisen, Sunny Cars, SunTrips Reisen GmbH, Thomas Cook Reisen, Tjaereborg, Touropa, TUI Deutschland, Wolters Reisen, Öger Tours

Fakt ovšem je, že není nutné tahle jména znát, protože je v praxi výhodné nakupovat to přes české cestovní agentury. Mají stejné ceny a poskytují servis v češtině.

 

Tento blog jsem psal někdy kolem roku 2009, když jsem se začal zajímat o cestovní ruch, hlavně outcomming. Hodně věcí už je jinak, ale základy docela zůstaly. Nemyslím, že by někdo měl zájem to po mě studovat a číst, ale nechávám to tu jako dokumentární čtení.

dovolena.rovnou.cz píše Yuhů. Napište mi na janovsky@gmail.com